Luty w świetlicy szkolnej

Po powrocie z ferii zimowych liczyliśmy „Górę grosza”, zebraną przez dzieci i nauczycieli naszej szkoły. Do liczenia grosików zaangażowali się uczniowie klasy 3, 4 i 5. Po przeliczeniu wszystkich grosików okazało się, że zebraliśmy 119 zł i 30 gr (waga monet wyniosła 8,5 kg). Monety zapakowaliśmy według instrukcji, każdy nominał umieściliśmy w worku materiałowym. Worki włożyliśmy do mocnego kartonu. Dołączyliśmy odcinek z podaniem kwoty i wysłaliśmy Pocztą Polską na adres „Towarzystwa Nasz Dom”.

Otrzymaliśmy informację z SP nr 52, że nasze dwie koleżanki z kl. 3a –  Sandra Salerek i Magdalena Kornicka otrzymały wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Zaprośmy Anioły do naszej szkoły”. Nagrody i dyplomy uczennice otrzymały na apelu podsumowującym I semestr roku szkolnego 2017/2018.

14 lutego, z okazji Walentynek uruchomiliśmy Pocztę Walentynkową. Dzieci przekazywały „listonoszowi”  wykonane własnoręcznie Walentynki z samodzielnie zredagowanymi życzeniami.

W lutym uczyliśmy się rozwiązywania trudnych problemów, właściwej komunikacji w grupie oraz wyrażania własnych uczuć i nastrojów.

Styczeń w świetlicy szkolnej

Przyszedł Nowy Rok 2018. W miesiącu styczniu rozmawialiśmy o bezpiecznym uprawianiu sportów zimowych – jak bezpiecznie bawić się na śniegu i lodzie w czasie ferii zimowych.
Wzięliśmy udział w konkursie plastycznym ,,Zaprośmy Anioły do naszej szkoły” – organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 52 na Felinie. Czekamy z niecierpliwością na wyniki konkursu, ponieważ zawieźliśmy na konkurs 8 prac.
22 stycznia gościliśmy w świetlicy instruktorów EDUKIDO, którzy przeprowadzili zajęcia edukacyjne z klockami Lego pt. ,,Grawitacja”. Dzieci poznały pojęcie grawitacji i symetrii.
25 stycznia dzieci uczestniczyły w zabawie karnawałowej ,,Bal przebierańców”. Głównymi organizatorami zabawy była Rada Rodziców.
Na bal przybyli przebierańcy: piraci, wróżki, anioły, księżniczki, motylki, krakowianki itp. Królową balu została Zuzia Gułaś (Elza), a królem Robert Kozik (pirat). Księżniczką balu została Ola Tkaczyk (motylek), a księciem Piotr Gęca (Robert Lewandowski).
W czasie krótkich odpoczynków między tańcami dzieci brały udział w konkursach: szukanie skarbów, taniec pod liną, konkurs o wiedzy ogólnej, konkurs na maskę karnawałową. Dzieci otrzymały nagrody sponsorowane przez Radę Rodziców.
Bardzo dziękujemy Pani Karolinie Okoń i Pani Katarzynie Kozieł za zaangażowanie w życie szkoły.

Grudzień w świetlicy szkolnej

 

W grudniu w świetlicy szkolnej miały miejsce różne ciekawe wydarzenia:

1) 4 grudnia ,,Bohater potrzebny od zaraz”-dzieci przedstawiały scenki, które pokazywały w jaki sposób można pomagać potrzebującym. Na ,,Drzewie dobrych uczynków” umieszczały zarys dłoni z wypisanymi postanowieniami, które będą realizowały.

2) 5 grudnia odbyło się Ogólnopolskie Bicie Rekordów w ilości wysłanych listów do Świętego Mikołaja-pakujemy listy w koperty, adresujemy i wysyłamy w wielkiej kopercie listy z całej szkoły na adres Mikołaja.

3) 6 grudnia Św. Mikołaj przyszedł do dzieci w świetlicy-rozdał zabawki sponsorowane przez hurtownię Ga-Bo.

4) 7 grudnia w Trybunale Koronnym na uroczystej gali ucz.kl.3a Wiktoria Gumieniczek odebrała nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca w prestiżowym konkursie plastycznym promującym zdrowy styl życia pt. ,,Jedz z głową’’. Patronem konkursu był Prezydent Miasta Lublin. W konkursie wzięło udział 27 szkół podstawowych, wpłynęło 570 prac. Dyplom z podziękowaniem od prezydenta otrzymała dyr. Beata Kwiatkowska oraz Barbara Garbacka nauczyciel świetlicy(za przygotowanie uczennicy do konkursu).

5) 12 grudnia odbyłby się Rodzinne Warsztaty Stroików bożonarodzeniowych – wspólne komponowanie ozdób i stroików. Słuchanie i śpiewanie kolęd. Prace zostały umieszczone na korytarzu szkolnym i sprzedawane podczas kiermaszu bożonarodzeniowego.

6) W dn.13-21.12.2017r. odbył się kiermasz ozdób i stroików bożonarodzeniowych.

Serdeczne podziękowania dla p. Anny Piskalskiej, p. Katarzyny Jacak-Wątroby oraz p. Katarzyny Niedzielskiej i babci Niedzielskiej za aktywne uczestnictwo w życiu świetlicy i czynny udział w warsztatach bożonarodzeniowych.

 

Listopad w świetlicy szkolnej

W listopadzie ruszyliśmy z ogólnopolską akcją charytatywną „Góra Grosza”. Zebrane grosze zostaną zapakowane i przesłane Pocztą Polską do Towarzystwa „Nasz Dom”, które zajmuje się znalezieniem domu dla dzieci bez rodziców.

We współpracy z biblioteką szkolną przygotowaliśmy uroczysty apel poświęcony obchodom 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy dekoracje oraz przygotowaliśmy ciasteczka patriotyczne. Uroczystość rozpoczęliśmy warsztatami z wiedzy o Polsce, potem miał miejsce montaż słowno-muzyczny, a na zakończenie wszyscy uczestnicy uroczystości zostali poczęstowani ciasteczkami patriotycznymi.

Nasi koledzy i koleżanki wykonali piękne prace na  Wojewódzki konkurs plastyczny „Jedz z głową”, zorganizowany przez Wydział Zdrowia, pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin. Wyniki konkursu poznamy w grudniu.

Wykonaliśmy dekoracje do przedstawienia „Bohater potrzebny od zaraz”. Chcemy zachęcić uczniów naszej szkoły do aktywnego uczestnictwa w szkolnym wolontariacie.

W wolnych chwilach nasi zdolni architekci wykonywali pomysłowe budowle z klocków.

 

Październik w świetlicy szkolnej

Przyszła do nas kolorowa Pani Jesień.  W ciepłe dni chodziliśmy na plac zabaw, zbieraliśmy kolorowe liście i kasztany. Z kolorowych liści wykonywaliśmy z panią Basią bukiety kwiatów. Na dużych arkuszach szarego papieru malowaliśmy piękno i różnorodność polskiego krajobrazu: las, park, sad. Od października korzystamy z nowego placu zabaw, który powstał na terenie szkoły.

Wrzesień w świetlicy szkolnej

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy uroczystą Mszą  św. i akademią w sali gimnastycznej. Powitaliśmy  w społeczności szkolnej nowych nauczycieli, koleżanki i kolegów. Zaplanowaliśmy  zajęcia na nowy rok szkolny i wybraliśmy samorząd świetlicy.

W ciepłe dni wychodziliśmy na plac zabaw, by pobawić się i poćwiczyć na nowo zamontowanych urządzeniach gimnastycznych. Przypomnieliśmy sobie regulamin świetlicy oraz zasady zachowania bezpieczeństwa podczas zajęć, przerw i zabaw. Urządziliśmy wycieczkę na przejście z sygnalizacją świetlną, aby poćwiczyć bezpieczne przechodzenie przez jezdnię. W deszczowe dni spędzaliśmy miło czas w sali zabaw na magicznym dywanie.

 

 

Data utworzenia/modyfikacji wpisu: 6 marca 2018