Listopad w świetlicy szkolnej

W listopadzie ruszyliśmy z ogólnopolską akcją charytatywną „Góra Grosza”. Zebrane grosze zostaną zapakowane i przesłane Pocztą Polską do Towarzystwa „Nasz Dom”, które zajmuje się znalezieniem domu dla dzieci bez rodziców.

We współpracy z biblioteką szkolną przygotowaliśmy uroczysty apel poświęcony obchodom 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy dekoracje oraz przygotowaliśmy ciasteczka patriotyczne. Uroczystość rozpoczęliśmy warsztatami z wiedzy o Polsce, potem miał miejsce montaż słowno-muzyczny, a na zakończenie wszyscy uczestnicy uroczystości zostali poczęstowani ciasteczkami patriotycznymi.

Nasi koledzy i koleżanki wykonali piękne prace na  Wojewódzki konkurs plastyczny „Jedz z głową”, zorganizowany przez Wydział Zdrowia, pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin. Wyniki konkursu poznamy w grudniu.

Wykonaliśmy dekoracje do przedstawienia „Bohater potrzebny od zaraz”. Chcemy zachęcić uczniów naszej szkoły do aktywnego uczestnictwa w szkolnym wolontariacie.

W wolnych chwilach nasi zdolni architekci wykonywali pomysłowe budowle z klocków.

 

Październik w świetlicy szkolnej

Przyszła do nas kolorowa Pani Jesień.  W ciepłe dni chodziliśmy na plac zabaw, zbieraliśmy kolorowe liście i kasztany. Z kolorowych liści wykonywaliśmy z panią Basią bukiety kwiatów. Na dużych arkuszach szarego papieru malowaliśmy piękno i różnorodność polskiego krajobrazu: las, park, sad. Od października korzystamy z nowego placu zabaw, który powstał na terenie szkoły.

Wrzesień w świetlicy szkolnej

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy uroczystą Mszą  św. i akademią w sali gimnastycznej. Powitaliśmy  w społeczności szkolnej nowych nauczycieli, koleżanki i kolegów. Zaplanowaliśmy  zajęcia na nowy rok szkolny i wybraliśmy samorząd świetlicy.

W ciepłe dni wychodziliśmy na plac zabaw, by pobawić się i poćwiczyć na nowo zamontowanych urządzeniach gimnastycznych. Przypomnieliśmy sobie regulamin świetlicy oraz zasady zachowania bezpieczeństwa podczas zajęć, przerw i zabaw. Urządziliśmy wycieczkę na przejście z sygnalizacją świetlną, aby poćwiczyć bezpieczne przechodzenie przez jezdnię. W deszczowe dni spędzaliśmy miło czas w sali zabaw na magicznym dywanie.

 

 

Data utworzenia/modyfikacji wpisu: 4 grudnia 2017