Czerwiec w świetlicy szkolnej

8 czerwca uczestniczyliśmy w Festynie Rodzinnym „Brzechwa dzieciom”. Przez kilka tygodni przygotowywaliśmy się do tej uroczystości, aby uczcić 120-lecie urodzin znanego poety. Czytaliśmy wiersze, słuchaliśmy i śpiewaliśmy piosenki do jego tekstów. Wzięliśmy również udział w szkolnym konkursie plastycznym ”Ilustrujemy wiersze Jana Brzechwy” oraz w konkursie recytatorskim „Witajcie w naszej bajce – spotkanie z poezją Jana Brzechwy”. Pod opieką p. B. Garbackiej wystawiliśmy teatrzyk „ZOO”

W 57 rocznicę tragicznej śmierci dzieci z naszej szkoły, które zginęły w nurtach Wisły, przygotowaliśmy wiązanki kwiatów i złożyliśmy je na grobach dzieci przy ul. Lipowej.

20 czerwca uczestniczyliśmy w warsztatach „Lato służy małym i dużym”, w ramach których wiliśmy wianki, wzięliśmy udział w grze terenowej i oglądaliśmy film.

22 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Pożegnaliśmy kolegów i koleżanki ze świetlicy i życzyliśmy sobie nawzajem udanych wakacji. Do zobaczenia koleżanki i koledzy, spotkamy się ponownie we wrześniu.

Maj w świetlicy szkolnej

W miesiącu maju byliśmy na wycieczce w Ogrodzie Botanicznym – zwiedzaliśmy ścieżki z różnorodną roślinnością, odpoczywaliśmy nad stawem, obserwowaliśmy i karmiliśmy kaczki oraz bażanty.
Z okazji Dnia Matki wykonywaliśmy kwiaty z bibuły, laurki – redagowaliśmy życzenia dla naszych kochanych mam, uczyliśmy się piosenek o mamie.
Przez cały maj przygotowywaliśmy się do konkursu ,,Witajcie w naszej bajce – spotkanie z poezją Jana Brzechwy”. Śpiewaliśmy i słuchaliśmy wierszy Jana Brzechwy w interpretacji różnych artystów.
Ilustrowaliśmy wiersze Jana Brzechwy.
Dzięki pięknej majowej pogodzie, dużo czasu spędzaliśmy na zajęciach ruchowych na boisku szkolnym i placu zabaw.

Kwiecień w świetlicy szkolnej

W miesiącu kwietniu korzystając z pięknej pogody dużo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu: na placu zabaw przy szkole, na skwerku – na siłowni, na boisku szkolnym. Obserwowaliśmy budzącą się do życia przyrodę. Budowaliśmy wiejską zagrodę. Malowaliśmy wiosenne kwiaty. Wykonaliśmy dekoracje wiosenną w sali i na korytarzu szkolnym.
W kwietniu uroczyście obchodziliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości:
– 17 IV ,,Legenda o czarciej łapie” – teatrzyk przygotowany przez dzieci i nauczyciela świetlicy.
Uroczyste podsumowanie międzyszkolnego konkursu plastycznego i literackiego ,,Piękna nasza Polska cała” – rozdanie nagród.
– 18 IV ponowne wystawienie teatrzyku ,,Legenda o czarciej łapie” dla zaproszonych przedszkolaków i ich rodziców.
Popis talentów, karaoke.
– 19 IV międzyszkolny konkurs recytatorski ,,Polska w czterech porach roku opisana”. W konkursie recytatorskim został wyróżniony uczeń naszej szkoły z klasy 3a Cezary Szalast.
Dnia 30 kwietnia 2018 wzięliśmy udział w uroczystym apelu poświęconym 227 rocznicy Konstytucji 3 maja.

Marzec w świetlicy szkolnej

Na początku marca dzieci brały udział w konkursie plastycznym „W wiejskiej zagrodzie”, organizowanym przez Targi Lublin SA. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach. 8 wyróżnionych prac w konkursie szkolnym przekazała organizatorom p. B. Garbacka.

Od 5 marca w cztery kolejne poniedziałki panie z Rady Rodziców wraz z p. B. Garbacką prowadziły warsztaty wielkanocne. Do współpracy zostały zaproszone panie z Klubu Seniorów. Razem z dziećmi  i rodzicami wykonywały stroiki wielkanocne, zajączki, kurki i inne ozdoby. Prace wykonane na warsztatach zostały przekazane na kiermasz świąteczny. Fundusze uzyskane z kiermaszu przeznaczono na cele szkolne. Szczególne podziękowania składamy p. Annie Gułaś i p. Karolinie Okoń oraz paniom z Klubu Seniorów za udział w warsztatach wielkanocnych.

Podsumowaliśmy ogólnopolską akcję „Góra Grosza”. Po przeliczeniu grosików okazało się, że w ramach akcji zebraliśmy 120 zł i 31 gr. Spakowaliśmy paczkę ważącą 10,5 kg i wysłaliśmy Pocztą Polską do Towarzystwa „Nasz Dom”. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za grosiki wrzucone do puszek.

8 marca uroczyście obchodziliśmy Dzień Kobiet – wykonaliśmy kwiaty z bibuły i złożyliśmy życzenia naszym paniom.

21 marca powitaliśmy wiosnę. Wzięliśmy udział w przedstawieniu, w różnych konkursach i zawodach sportowych.

Luty w świetlicy szkolnej

Po powrocie z ferii zimowych liczyliśmy „Górę grosza”, zebraną przez dzieci i nauczycieli naszej szkoły. Do liczenia grosików zaangażowali się uczniowie klasy 3, 4 i 5. Po przeliczeniu wszystkich grosików okazało się, że zebraliśmy 119 zł i 30 gr (waga monet wyniosła 8,5 kg). Monety zapakowaliśmy według instrukcji, każdy nominał umieściliśmy w worku materiałowym. Worki włożyliśmy do mocnego kartonu. Dołączyliśmy odcinek z podaniem kwoty i wysłaliśmy Pocztą Polską na adres „Towarzystwa Nasz Dom”.

Otrzymaliśmy informację z SP nr 52, że nasze dwie koleżanki z kl. 3a –  Sandra Salerek i Magdalena Kornicka otrzymały wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Zaprośmy Anioły do naszej szkoły”. Nagrody i dyplomy uczennice otrzymały na apelu podsumowującym I semestr roku szkolnego 2017/2018.

14 lutego, z okazji Walentynek uruchomiliśmy Pocztę Walentynkową. Dzieci przekazywały „listonoszowi”  wykonane własnoręcznie Walentynki z samodzielnie zredagowanymi życzeniami.

W lutym uczyliśmy się rozwiązywania trudnych problemów, właściwej komunikacji w grupie oraz wyrażania własnych uczuć i nastrojów.

Styczeń w świetlicy szkolnej

Przyszedł Nowy Rok 2018. W miesiącu styczniu rozmawialiśmy o bezpiecznym uprawianiu sportów zimowych – jak bezpiecznie bawić się na śniegu i lodzie w czasie ferii zimowych.
Wzięliśmy udział w konkursie plastycznym ,,Zaprośmy Anioły do naszej szkoły” – organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 52 na Felinie. Czekamy z niecierpliwością na wyniki konkursu, ponieważ zawieźliśmy na konkurs 8 prac.
22 stycznia gościliśmy w świetlicy instruktorów EDUKIDO, którzy przeprowadzili zajęcia edukacyjne z klockami Lego pt. ,,Grawitacja”. Dzieci poznały pojęcie grawitacji i symetrii.
25 stycznia dzieci uczestniczyły w zabawie karnawałowej ,,Bal przebierańców”. Głównymi organizatorami zabawy była Rada Rodziców.
Na bal przybyli przebierańcy: piraci, wróżki, anioły, księżniczki, motylki, krakowianki itp. Królową balu została Zuzia Gułaś (Elza), a królem Robert Kozik (pirat). Księżniczką balu została Ola Tkaczyk (motylek), a księciem Piotr Gęca (Robert Lewandowski).
W czasie krótkich odpoczynków między tańcami dzieci brały udział w konkursach: szukanie skarbów, taniec pod liną, konkurs o wiedzy ogólnej, konkurs na maskę karnawałową. Dzieci otrzymały nagrody sponsorowane przez Radę Rodziców.
Bardzo dziękujemy Pani Karolinie Okoń i Pani Katarzynie Kozieł za zaangażowanie w życie szkoły.

Grudzień w świetlicy szkolnej

 

W grudniu w świetlicy szkolnej miały miejsce różne ciekawe wydarzenia:

1) 4 grudnia ,,Bohater potrzebny od zaraz”-dzieci przedstawiały scenki, które pokazywały w jaki sposób można pomagać potrzebującym. Na ,,Drzewie dobrych uczynków” umieszczały zarys dłoni z wypisanymi postanowieniami, które będą realizowały.

2) 5 grudnia odbyło się Ogólnopolskie Bicie Rekordów w ilości wysłanych listów do Świętego Mikołaja-pakujemy listy w koperty, adresujemy i wysyłamy w wielkiej kopercie listy z całej szkoły na adres Mikołaja.

3) 6 grudnia Św. Mikołaj przyszedł do dzieci w świetlicy-rozdał zabawki sponsorowane przez hurtownię Ga-Bo.

4) 7 grudnia w Trybunale Koronnym na uroczystej gali ucz.kl.3a Wiktoria Gumieniczek odebrała nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca w prestiżowym konkursie plastycznym promującym zdrowy styl życia pt. ,,Jedz z głową’’. Patronem konkursu był Prezydent Miasta Lublin. W konkursie wzięło udział 27 szkół podstawowych, wpłynęło 570 prac. Dyplom z podziękowaniem od prezydenta otrzymała dyr. Beata Kwiatkowska oraz Barbara Garbacka nauczyciel świetlicy(za przygotowanie uczennicy do konkursu).

5) 12 grudnia odbyłby się Rodzinne Warsztaty Stroików bożonarodzeniowych – wspólne komponowanie ozdób i stroików. Słuchanie i śpiewanie kolęd. Prace zostały umieszczone na korytarzu szkolnym i sprzedawane podczas kiermaszu bożonarodzeniowego.

6) W dn.13-21.12.2017r. odbył się kiermasz ozdób i stroików bożonarodzeniowych.

Serdeczne podziękowania dla p. Anny Piskalskiej, p. Katarzyny Jacak-Wątroby oraz p. Katarzyny Niedzielskiej i babci Niedzielskiej za aktywne uczestnictwo w życiu świetlicy i czynny udział w warsztatach bożonarodzeniowych.

 

Listopad w świetlicy szkolnej

W listopadzie ruszyliśmy z ogólnopolską akcją charytatywną „Góra Grosza”. Zebrane grosze zostaną zapakowane i przesłane Pocztą Polską do Towarzystwa „Nasz Dom”, które zajmuje się znalezieniem domu dla dzieci bez rodziców.

We współpracy z biblioteką szkolną przygotowaliśmy uroczysty apel poświęcony obchodom 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy dekoracje oraz przygotowaliśmy ciasteczka patriotyczne. Uroczystość rozpoczęliśmy warsztatami z wiedzy o Polsce, potem miał miejsce montaż słowno-muzyczny, a na zakończenie wszyscy uczestnicy uroczystości zostali poczęstowani ciasteczkami patriotycznymi.

Nasi koledzy i koleżanki wykonali piękne prace na  Wojewódzki konkurs plastyczny „Jedz z głową”, zorganizowany przez Wydział Zdrowia, pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin. Wyniki konkursu poznamy w grudniu.

Wykonaliśmy dekoracje do przedstawienia „Bohater potrzebny od zaraz”. Chcemy zachęcić uczniów naszej szkoły do aktywnego uczestnictwa w szkolnym wolontariacie.

W wolnych chwilach nasi zdolni architekci wykonywali pomysłowe budowle z klocków.

 

Październik w świetlicy szkolnej

Przyszła do nas kolorowa Pani Jesień.  W ciepłe dni chodziliśmy na plac zabaw, zbieraliśmy kolorowe liście i kasztany. Z kolorowych liści wykonywaliśmy z panią Basią bukiety kwiatów. Na dużych arkuszach szarego papieru malowaliśmy piękno i różnorodność polskiego krajobrazu: las, park, sad. Od października korzystamy z nowego placu zabaw, który powstał na terenie szkoły.

Wrzesień w świetlicy szkolnej

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy uroczystą Mszą  św. i akademią w sali gimnastycznej. Powitaliśmy  w społeczności szkolnej nowych nauczycieli, koleżanki i kolegów. Zaplanowaliśmy  zajęcia na nowy rok szkolny i wybraliśmy samorząd świetlicy.

W ciepłe dni wychodziliśmy na plac zabaw, by pobawić się i poćwiczyć na nowo zamontowanych urządzeniach gimnastycznych. Przypomnieliśmy sobie regulamin świetlicy oraz zasady zachowania bezpieczeństwa podczas zajęć, przerw i zabaw. Urządziliśmy wycieczkę na przejście z sygnalizacją świetlną, aby poćwiczyć bezpieczne przechodzenie przez jezdnię. W deszczowe dni spędzaliśmy miło czas w sali zabaw na magicznym dywanie.

 

 

Data utworzenia/modyfikacji wpisu: 6 lipca 2018