CZERWIEC

Czerwiec upłynął nam bardzo pracowicie. Kończył się rok szkolny, więc staraliśmy się poprawić nasze oceny oraz dobrze przygotować się do szkolnej uroczystości, związanej z obchodami 700-lecia Lublina.

Ogłosiliśmy wyniki szkolnego konkursu plastycznego „Urodziny mojego miasta”, który odbył się w dwóch kategoriach: indywidualnej i klasowej.  W kategorii indywidualnej I miejsce otrzymali Miłosz Wiciński (Ia) i Bartłomiej Michlczuk (Ia), II miejsce otrzymał Jakub Kozieł (Ia), trzecie miejsce zajęli Weronika Kurek (Ia) i Kacper Lefeld (Ia). W kategorii klasowej I miejsce zajęła klasa IIIa, II miejsce klasa IVa, trzecie miejsce klasa Ia oraz wyróżnienie otrzymali chłopcy z klasy VIa.

2 czerwca uczestniczyliśmy w Festiwalu Kreatywności podsumowującym działania związane  z obchodami 700-lecia Lublina. Na tę uroczystość przygotowaliśmy w sali gimnastycznej wystawę prac z konkursu plastycznego „Urodziny mojego miasta” oraz wykonaliśmy dekoracje związane z naszym przedstawieniem.

W trakcie uroczystości zapoznaliśmy się z historią naszego miasta, słuchaliśmy lubelskich legend oraz wystawiliśmy teatrzyk „Czarcia łapa”. W godzinach popołudniowych na terenie naszej szkoły odbył się Festyn Rodzinny. Świetnie się bawiliśmy uczestnicząc w grach i zabawach oraz pałaszując kiełbaski i watę cukrową. W ramach obchodów 700-lecia Lublina udaliśmy się również na wycieczkę do podziemi Starego Miasta.

Przed zakończeniem roku szkolnego uporządkowaliśmy salę świetlicy, nasze książki, klocki, gry i zabawki, bawiliśmy się i uczyli na macie edukacyjnej w sali zabaw. Uczestniczyliśmy również w zajęciach na temat wakacyjnych wyjazdów i przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Życzyliśmy sobie wzajemnie słonecznych, wesołych wakacji. Do zobaczenia szkoło – do zobaczenia koleżanki i koledzy!

 

MAJ

Miesiąc maj powitaliśmy z wielką radością. Na dworze zrobiło się już ciepło, więc mogliśmy więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Urządzaliśmy spacery po osiedlu, gry i zabawy ruchowe na boisku szkolnym oraz placu zabaw.

Rodzice pomagali nam w dekorowaniu sali świetlicy. Pani Piskalska wykonała ze sznurków, ziaren kawy i wstążek ciekawe dekoracje, które można obejrzeć w naszej sali.

Pamiętaliśmy o Dniu Matki. Przygotowaliśmy dla mam laurki i drobne upominki.

Aktywnie włączyliśmy się w przygotowanie uroczystości szkolnej, związanej z obchodami 700-lecia miasta Lublin. Opracowaliśmy scenografię, przygotowaliśmy stroje i wykonaliśmy dekoracje do przedstawienia lubelskiej legendy pt. „Czarcia łapa”.

 

KWIECIEŃ

W kwietniu przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych. Zorganizowaliśmy konkurs plastyczno-techniczny „Kosz pełen pisanek” oraz kiermasz ozdób wielkanocnych, na który wykonaliśmy stroiki, zajączki, pisanki i inne ozdoby świąteczne. Wybraliśmy się z wizytą do naszego sponsora Firmy DB Shenker, ofiarowaliśmy ozdoby wielkanocne i złożyliśmy życzenia świąteczne.

Założyliśmy w sali świetlicy mini ogródek, w którym posadziliśmy cebulki i wyhodowaliśmy własny szczypiorek na kanapki. Wspólnie z rodzicami i wychowawcami świetlicy przygotowaliśmy śniadanie wielkanocne i złożyliśmy sobie życzenia świąteczne.

Uczestniczyliśmy w szkolnym konkursie recytatorskim pt: „Spotkanie z wiosną”, zorganizowanym we współpracy z biblioteką szkolną.

Po świętach mieliśmy nadzieję, że pogoda się zmieni i więcej czasu będziemy spędzali na dworze. Niestety było zimno i ciągle padał deszcz, korzystaliśmy więc z sali zabaw, w której organizowaliśmy zabawy i gry zręcznościowe. Wykonaliśmy kolorowe motyle i ozdobiliśmy nimi salę świetlicy. Zorganizowaliśmy również konkurs na najpiękniejszą budowlę z klocków.

 

MARZEC

Na początku marca, mimo brzydkiej pogody na dworze, cieszyliśmy się, że zbliża się już wiosna. Posialiśmy rzeżuchę i posadziliśmy cebulki na szczypiorek, przypomnieliśmy sobie zasady zdrowego odżywiania się i zdrowego stylu życia. Z rzeżuchy i szczypiorku zrobiliśmy pyszne kanapki z dodatkiem rzodkiewki i białego sera. Kanapki wszystkim bardzo smakowały. Postanowiliśmy również poprawić naszą kondycję fizyczną poprzez poranną gimnastykę przy muzyce oraz ruch na świeżym powietrzu.

W marcu gościliśmy w naszej szkole i świetlicy przedszkolaków z Przedszkola nr 14  w Lublinie. Pokazaliśmy im naszą szkołę, sale lekcyjne, pomoce dydaktyczne i salę zabaw.

8 marca obchodziliśmy uroczyście Dzień Kobiet. Wykonaliśmy dla naszych mam i pań kwiaty z bibuły, laurki, redagowaliśmy i składaliśmy życzenia.

21 marca powitaliśmy wiosnę w naszej szkole i świetlicy. Na szkolnej uroczystości wystawiliśmy teatrzyk pt. „Strach i Bałwan”, do którego samodzielnie wykonaliśmy większość strojów i rekwizytów potrzebnych do przedstawienia. Uczestniczyliśmy również w pokazie mody wiosennej oraz w międzyklasowych zawodach sportowych.

Na zajęciach świetlicowych poznaliśmy zwiastuny nadchodzącej wiosny. Wykonaliśmy wystawę wiosennych kwiatów oraz wiosenną dekorację w sali świetlicy i na korytarzu szkolnym.

LUTY

Po powrocie z ferii zimowych ochoczo zabraliśmy się do pracy w nowym semestrze roku szkolnego. Uczestniczyliśmy w apelu podsumowującym pierwszy semestr. Niektórzy z nas otrzymali podziękowania i nagrody za udział w szkolnych i międzyszkolnych konkursach plastycznych.

Miłą niespodzianką było dla nas podziękowanie z Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia za przekazane słodycze.

W nowym semestrze postanowiliśmy twórczo wykorzystać zasoby edukacyjne naszej świetlicy. Budowaliśmy różne obiekty przestrzenne oraz ozdoby i stroje z klocków. Najbardziej podobały nam się stroje rycerskie, hełmy, pancerze i miecze, wykonane przez naszych kolegów ze świetlicy.

W ramach zajęć tygodniowych „Zwierzęta-nasi przyjaciele” rozmawialiśmy o życiu  i potrzebach zwierząt dziko żyjących i domowych. Poszukiwaliśmy informacji w Internecie i rozwiązywaliśmy zagadki. Budowaliśmy zwierzęta z klocków. Zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy ZOO. Bawiliśmy się świetnie oprowadzając zwiedzających po naszym ZOO. Nasz kolega i koleżanka przygotowali krótki teatrzyk, którego bohaterami byli królik i piesek.

 

STYCZEŃ

Miesiąc styczeń 2017 minął nam pod hasłem ,,Bezpieczna zabawa, bezpieczne ferie”. Dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym pt. ,,Bezpieczna zabawa na śniegu”. Najlepsze prace zostały umieszczone na wystawie na korytarzu szkolnym. Odgrywaliśmy scenki pt. ,,Jakie niebezpieczeństwa grożą podczas zimowych zabaw na śniegu”. Korzystając z pięknej aury zimowej bawiliśmy się na śniegu, lepiliśmy bałwana, rzucaliśmy śnieżkami do celu. Spacerowaliśmy ulicami osiedla przypominając sobie jak należy bezpiecznie przechodzić przez ulicę z sygnalizacją świetlną oraz na przejściach bez sygnalizacji. Bawiliśmy się na balu przebierańców, na którym w przerwie odbywały się konkursy pt.,,Bezpieczne ferie”.

GRUDZIEŃ

W odpowiedzi na apel Hospicjum Małego Księcia, nauczyciele świetlicy wraz  z wychowawcami klas i uczniami przystąpili do zbiórki słodyczy „I ty możesz zostać Św. Mikołajem”. Najwięcej słodyczy zebrała kl. III a. Słodycze zostały przekazane do hospicjum.

Nauczyciele świetlicy ogłosili konkurs na „Najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową”. Powołane juri oceniło prace. Laureaci konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody na apelu podsumowującym I semestr nauki.

Z prac wykonanych na zajęciach świetlicowych wychowawcy świetlicy zorganizowali świąteczny kiermasz bożonarodzeniowy. Dochód z tego kiermaszu (183 zł) został przekazany na potrzeby Stowarzyszenia im. Agaty Budzyńskiej.

Wychowankowie świetlicy brali udział w międzyszkolnych konkursach plastycznych:

– „Bóg się rodzi, moc truchleje …” – międzyszkolny konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową zorganizowany przez SP 52.

– „Bombka bożonarodzeniowa” – diecezjalny konkurs plastyczny ogłoszony pod patronatem metropolity lubelskiego a zorganizowany przez SP 42.

-„Łączy nas ciepło” – międzyszkolny konkurs plastyczny ogłoszony przez LPEC Miasta Lublin. Wyróżnienie w tym konkursie zdobył Kacper Suplewski z kl. IV a.

W grudniu udaliśmy się na spektakl teatralny pt. „Polak mały” do Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego oraz na wystawę „Gigantyczne akwarium” w hali Targów Lubelskich. Oglądaliśmy gatunki ryb, które żyją w naszych zbiornikach wodnych. Uczestniczyliśmy w interesującej lekcji ichtiologii na temat trybu życia i zwyczajów dwóch tysięcy gatunków ryb zamieszkujących nasze stawy, jeziora i rzeki.

Uczniowie pod kierunkiem wychowawców wykonali zimową dekorację w sali świetlicy i na korytarzu szkolnym. Z jednorazowych kubków powstał bałwan, który stał się dekoracją  i towarzyszem zabaw.

6 grudnia odwiedził nas Mikołaj w towarzystwie elfów. Przyniósł pełne worki prezentów i słodyczy. Wcześniej zatrzymał się w Fabryce Cukierków „Pszczółka” i w Hurtowni Zabawek Ga-Bo, aby napełnić swoje worki słodyczami i prezentami dla grzecznych dzieci. Mikołaj odwiedził wszystkie klasy i świetlicę szkolną. Nie zapomniał także o pracownikach naszej szkoły. Powiedział nam, że w tym roku wszyscy byli bardzo grzeczni ?! Tego dnia z okazji mikołajek pojechaliśmy do Centrum Kultur na Festiwal Filmowy i obejrzeliśmy film pt. „Łapa”.

20 grudnia uczestniczyliśmy w wigilii środowiskowej zorganizowanej dla społeczności naszej szkoły i dzielnicy. W tym dniu odbyły się międzyklasowe konkursy:

– choinka (praca w grupach wykonana na arkuszach szarego papieru) – kl. I-III,

– gigantyczna karta świąteczna – kl. IV-VI,

– zdobienie pierników – kl. I-VI i ubieranie żywego drzewka we własnoręcznie wykonane pierniki.

W tym dniu uczestniczyliśmy również w warsztatach „Stroik bożonarodzeniowy” (praca w grupach). Obejrzeliśmy film o Mikołaju przygotowanym przez wolontariuszy z firmy Shenker oraz Jasełka wykonane przez uczniów z kl. II i VI. Dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia pomyślności na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 2017. Sponsorem wigilii środowiskowej była firma transportowa Shenker.

 

Laureaci konkursu szkolnego na „Najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową”

I miejsce: Jakub Piskalski kl. VI (stroik z makaronu)
II miejsce: Jakub Kozieł kl. I (szopka)
Kacper Piskalski kl. IV (bałwan)
III miejsce: Kacper Suplewski kl. IV (choinka)
Miłosz Wiciński kl. I (stroik)

Wyróżnienia:
– Damian Daniel kl. I (stroik)
– Daria Brońska kl. III (bombka)
– Wiktoria Lipiec kl. V (bombka)

 

 

LISTOPAD
W listopadzie dzieci ze świetlicy brały udział w konkursie plastycznym „Jedz z głową”, organizowanym przez Urząd Marszałkowski pod patronatem Prezydenta Miasta Lublina. Prace plastyczne były wykonane techniką kolażu, w formacie A3.
Realizowaliśmy projekt pt. „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki” o zdrowym żywieniu i stylu życia. W ramach tego projektu zorganizowaliśmy stragan warzywno-owocowy, przygotowywaliśmy surówki i sałatki z wykorzystaniem produktów ze straganu. Zaprosiliśmy rodziców do wspólnego wykonania i degustacji sałatek. Rozwiązywaliśmy krzyżówki, rebusy i zagadki o tematyce zdrowotnej. Klasa IIa przygotowała teatrzyk „Na straganie” według wiersza Jana Brzechwy.
Do naszej akcji zdrowego odżywiania zaprosiliśmy kl. V i VI poprzez ogłoszenie konkursu plastycznego na plakat pt. „Witaminy dla chłopaka i dziewczyny”. Z prac wykonanych na konkurs urządziliśmy wystawę na korytarzu szkolnym obok straganu warzywno-owocowego.
Pozyskaliśmy zabawki i gry do świetlicy szkolnej. Zabawek było tak dużo, że wystarczyły również na nagrody w konkursach szkolnych i prezenty z okazji Mikołaja. Sponsorem zabawek była hurtownia GABO.
Na szkolne Mikołajki oraz różne imprezy szkolne otrzymaliśmy 6 kg cukierków z Fabryki cukierków „Pszczółka”.

 

PAŹDZIERNIK

W miesiącu październiku nauczyciele, rodzice i dzieci ze świetlicy oraz uczniowie całej szkoły przygotowywali się do obchodów 100-lecia naszej szkoły. Braliśmy udział w licznych konkursach zorganizowanych z okazji jubileuszu naszej szkoły. Dzieci ze świetlicy przygotowywały elementy dekoracji na salę gimnastyczną oraz korytarze szkolne.
Braliśmy udział w międzyszkolnym konkursie plastyczno-technicznym pn. ,,Segregujesz-zyskujesz”, którego organizatorem był Departament Ochrony Środowiska przy Urzędzie Miasta Lublin.
Graliśmy w gry planszowe, edukacyjne i logopedyczne.

 

WRZESIEŃ

W roku szkolnym 2016/2017 świetlica szkolna otrzymała nowe sale na pierwszym piętrze. Dzieci mogą w ciszy odrabiać lekcje i rozwijać swoje pasje i zainteresowania.
Zapraszamy rodziców do wspólnego odrabiania lekcji.
We wrześniu korzystając z pięknej pogody spędziliśmy dużo czasu na świeżym powietrzu, bawiąc się na skwerku oraz grając w gry zespołowe na boisku szkolnym.
Wykonaliśmy jesienne dekoracje sali.
Nauczyciele i dzieci zapraszają rodziców i opiekunów do wspólnego odrabiania lekcji.
Godziny otwarcia świetlicy 7.00-16.30.

Data utworzenia/modyfikacji wpisu: 25 czerwca 2017