Dzień Mamy i Taty – 27.05.2014r. w oddziale przedszkolnym odbyła się uroczystość poświęcona rodzicom. Z okazji ich święta dzieci przygotowały piękne przedstawienie. Wcieliły się w postacie z bajek i odbywając podróż do Krainy Baśni, składały rodzicom najpiękniejsze życzenia i śpiewały piosenki. Na koniec dzieci zaprosiły rodziców do wspólnego tańca. Wzruszeniom i radości nie było końca.

DSC_0024<imsrc=”http://www.zso6.lublin.pl/wp-content/uploads/2014/04/DSC_0026-300×225.jpg” alt=”DSC_0026″width=”300″height=”225class=”alignnone size-medium wp-image-656″ />zdjęcie 1zdjęcie 2

Konkurs matematyczny – 20.05.2014r. w Przedszkolu nr 14 odbył się konkurs matematyczny, w którym wzięło udział dwoje przedstawicieli z naszego oddziału przedszkolnego. Nasi reprezentanci byli bardzo dobrze przygotowani, dlatego wyśmienicie poradzili sobie z rozwiązywaniem nawet najtrudniejszych zadań matematycznych. Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody.Dumne i zadowolone z uśmiechem wspominają udział w konkursie.
DSC_0013 - kopiaDSC_0016 - kopiaDSC_0023

„Wiosna, wiosna, ach to Ty…” – pod takim hasłem przedszkolaki rozpoczęły wiosenne zmagania plastyczne i recytatorskie. Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w wiosennym konkursie plastycznym organizowanym przez Niepubliczna Szkołę Podstawową „Skrzydła”, wykonały przepiękne prace i zajęły wysokie miejsca.

Konkurs recytatorski odbył się najpierw na poziomie grupowym, dzieci otrzymały dyplomy i nagrody.

Potem zwycięzcy pojechali na konkurs międzyszkolny do tej samej szkoły, nasze 5-cio latki wystąpiły w kategorii razem z 7-mio latkami więc nie zajęły miejsc nagradzanych, ale dla nas zostali największymi zwycięzcami, gdyż odważnie występowali na prawdziwej scenie dzielnie pokonując towarzyszący im stres.

DSC_0203 DSC_0225 DSC_0244 DSC_0246 DSC_0249 DSC_0250 DSC_0256 DSC_0258 DSC_0264

Oddział przedszkolny zajął I miejsce w szkolnym konkursie na Marzannę. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym mamusiom za pomoc w wykonaniu naszej Mariolki.

DSC_0207 DSC_0214

Mali ogrodnicy – w związku z wiosenną aurą i czasem siewu i sadzenia, w oddziale przedszkolnym również stworzyliśmy swój mały ogródek. Dzieci siały owies, rzeżuchę, aksamitki oraz sadziły bratki. Dzieciom bardzo spodobała się rola ogrodników.

DSC_0227 DSC_0228 DSC_0216 DSC_0217 DSC_0218 DSC_0219

W wiejskiej zagrodzie – dzieci podczas zajęć poświęconych zwierzętom na wsi budowały swoje własne zagrody dla wiejskich zwierząt.

DSC_0240 DSC_0242

Warsztaty wielkanocne z rodzicami – w oddziale przedszkolnym odbyły się warsztaty wielkanocne, w których wzięły udział chętne mamy naszych przedszkolaków. Wszyscy bardzo zaangażowali się artystycznie, tworząc przepiękne stroiki, pisanki, koszyczki, zajączki wielkanocne. Zajęcia zintegrowały rodziców i dzieci, chętnie powtórzymy to spotkanie w przyszłym roku..

DSC_0283             DSC_0284

DSC_0286

Bal karnawałowy – w styczniu tuż przed feriami odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Dzieci z oddziału przedszkolnego przebrały się za postacie bajkowe, bohaterów filmowych, a niektórzy ukryli się za tajemniczymi maskami. Wszyscy bawili się wesoło tańcząc, szkoła tętniła radością.

DSC_0013 DSC_0016 DSC_0020

Podsumowanie programu edukacji zdrowotnej „Nie pal przy mnie proszę”.

Dzieci podczas zajęć wykonały plakat – reklamę programu. Samodzielnie sformułowały wnioski na temat palenia papierosów, a w szczególności niepalenia przy dzieciach.

DSC_0049

Zajęcia z zakresu edukacji matematycznej i edukacji kosmicznej.

Dzieci poznawały sposoby mierzenia długości przedmiotów, wzrostu kolegów i koleżanek,  porównywały długość przedmiotów segregując od najdłuższego do najkrótszego.  Wszyscy byli bardzo zainteresowani i dobrze się przy tym bawili.

Wspólnie poznawaliśmy planety Układu Słonecznego, a wykorzystując swoje umiejętności manualne budowaliśmy rakiety oraz tworzyliśmy własnych kosmitów.

DSC_0137

Zajęcia otwarte – „Poznajemy świat naszych zmysłów”.

Podczas zajęć otwartych dla rodziców dzieci poznawały świat wielozmysłowo oraz dowiedziały się po co nam wzrok, słuch, smak, dotyk.

Rodzice bawili się razem z nami, okazało się, że dorośli równie chętnie wróciliby do naszej szkoły.

DSC_0067 DSC_0092 DSC_0104

DSC_0122DSC_0150

Zabawy na boisku szkolnym  piękne słoneczne dni jakie mamy tegorocznej zimy spędzamy na boisku szkolnym, grając w gry zespołowe.

DSC_0134 DSC_0135

Bawimy się w teatr – dzieci wcieliły się w małych aktorów i wystąpiły w przedstawieniu kukiełkowym, samodzielnie konstruowały wypowiedzi do treści przedstawienia. Zabawy ze sztuką dały dzieciom wiele radości i satysfakcji.

DSC_0055 DSC_0058 DSC_0060Dzień przedszkolaka  – dzieci z oddziału przedszkolnego jako gospodarze przyjęły w progach naszej szkoły przedszkolaków z okolicznych przedszkoli. Wszyscy dobrze się bawili, z radością i zaangażowaniem współpracowali podczas różnych zabaw sportowych oraz zabaw z chustą animacyjną. Nasze przedszkolaki stanęły na wysokości zadania.

DSC_0184                                                             DSC_0199

Mali konstruktorzy

Dzieci bawiły się w konstruktorów.

Z kolorowych klocków budowały miasta i wieże. Powstały piękne budowle.

                            DSC_0164                                  DSC_0167

Jesteśmy kucharzami

W październiku dzieci przeżyły  przygody kulinarne. Własnoręcznie przygotowały sałatkę owocową oraz upiekły pyszną szarlotkę według gotowego przepisu.

                                     DSC_0099   DSC_0101                               DSC_0103

Pokaz mody przedszkolnej i mam talent show

Małe modelki i modele z wielkim przejęciem, według własnego pomysłu przygotowali się do wyjścia na wybieg. Dziewczynki prezentowały modę przedszkolną, natomiast chłopcy swoje talenty. Jak zawodowcy prezentowali siebie i swoje stroje. Była to świetna zabawa dla wszystkich.

                                        DSC_0119                    DSC_0128                                                 DSC_0134       DSC_0283

Konkurs rodzinny „Jesienne zwierzaki i inne cudaki”

W październiku zorganizowaliśmy rodzinny konkurs jesienny, pt.: „Jesienne zwierzaki i inne cudaki”. Wzięły w nim udział rodziny trojga dzieci z oddziału przedszkolnego i jednej uczennicy klasy III. Za piękne prace, zaangażowanie oraz wspólną, rodzinną zabawę laureaci otrzymali dyplomy i nagrody. W przyszłości zachęcamy pozostałych do udziału w konkursach. Naprawdę warto!

DSC_0147

Zabawy z figurami geometrycznymi.

Dzieci z figur geometrycznych układały ciekawe obrazki, tworzyły miasta, pojazdy oraz budowle przestrzenne.

                          DSC_0241   DSC_0242 DSC_0246

Mali akompaniatorzy

Podczas zajęć umuzykalniających dzieci próbowały swoich sił tworząc akompaniament na dzwonkach, grzechotkach i talerzach do poznanych wcześniej piosenek. Była to świetna zabawa!

                         DSC_0247  DSC_0249

Doświadczenia z wodą –z serii Mali Odkrywcy

Podczas zajęć z cyklu „Mali odkrywcy” dzieci poznawały właściwości wody. Wykonywały szereg doświadczeń, eksperymentowały, stawiały pytania i samodzielnie szukały na nie odpowiedzi.

 Jakiego koloru jest woda?

Jaki kształt ma woda?

Co pływa co tonie?

Czy woda jest mokra czy sucha?

                                  DSC_0254         DSC_0284 DSC_0286

Zabawy kolorami

Dzieci podczas zabaw i doświadczeń poznały barwy podstawowe, a z nich samodzielnie tworzyły barwy pochodne. Dowiedziały się z jakich barw składa się tęcza. Układały kolory od najjaśniejszego do najciemniejszego.

Potem odbijały rysunki, które powstały z połączenia barw.

Zabawy te sprawiły dzieciom dużo radości!

DSC_0288

Ruch to zdrowie!

Każdego dnia dzieci ćwiczą wykonując różne ćwiczenia kształtujące prawidłową sylwetkę. Ćwiczą z woreczkami, obręczami. Uczestniczą w szeregu zabaw ruchowych oraz muzyczno-ruchowych.

               DSC_0295                              DSC_0299

Wesołe kanapki

Dzieci samodzielnie z różnych produktów przygotowywały kanapki – każda coś przedstawiała. Takie kanapki o wiele lepiej smakują!

                              DSC_0302                  DSC_0308 DSC_0317

Mikołaj u przedszkolaków

6 grudnia odwiedził nas Mikołaj, było dużo prezentów i radości. Dzieci zaśpiewały Mikołajowi piosenki, powiedziały wierszyki.

            DSC_0343                                DSC_0359

Boże Narodzenie

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia dzieci wspólnie z wychowawcą dekorowały salę, ubierały choinkę i przygotowywały świąteczne kartki, bombki i choinki na Świąteczny Kiermasz. Odbyła się również Wigilia z rodzicami.

                              DSC_0370                                DSC_0381

Program „Czyste powietrze wokół nas”

W oddziale przedszkolnym w I semestrze realizowany był program edukacji antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas”, który ma na celu uświadomienie dzieciom, że mają prawo prosić: „Nie pal przy mnie proszę”, aby zdrowym być.

Dzieci bardzo się zaangażowały w promowanie zdrowego stylu życia – bez papierosa –  tworzyły plakaty, znaczki zakazu palenia, przekazywały swoje spostrzeżenia i uwagi rodzicom.

DSC_0413

Dzień Babci i Dziadka – Jasełka

17 stycznia dzieci postanowiły uczcić Dziadka i Babcię i z tej okazji przygotowały przedstawienie, które wzbogacone zostało Jasełkami. Mali artyści dzielnie wczuli się w swoje role, z zaangażowaniem i przejęciem mówili wiersze i śpiewali piosenki. W niejednym oku babci i dziadka zakręciła się łezka.

                            DSC_0007                            DSC_0010

Data utworzenia/modyfikacji wpisu: 22 października 2015